دانمارک
73 بازدید
موضوع: تبلیغ
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0
داخلی     گزارش     بین الملل
::در راه تبليغ::
مخربان اسلام مبلغان اسلام شده اند
2- دانمارك
  در ادامه گفتگو با حجت الاسلام والمسلمين مهدي حسن زاده، از مبلغان اعزامي به خارج از كشور، اين هفته وي در ارتباط با كشور دانمارك سخن گفت.
گزارشگر : نادر دریابان
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲ آبان ۱۳۸۴ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب : 1027
عكاس: عباس منجمي گيلاني.
عكاس: عباس منجمي گيلاني.

وي در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري آينده روشن؛ با بيان اين كه در كپنهاگ، پايتخت دانمارك؛ مسجد امام علي(ع) با مساحت 2 هزار متر مربع در مركز اين شهر قرار دارد، گفت: اين مركز با همت و تلاش حجت الاسلام خادمي، نماينده بين الملل دفتر رهبري و نماينده مجمع جهاني اهل بيت (ع) براي ايراني ها، عراقي ها، لبناني ها و افغانستاني هاي مقيم اين كشود داير شده است و روزهاي شنبه و يكشنبه مدرسه اي جهت آموزش دانش آموزان با برنامه هاي متنوع اسلامي در آنجا داير است. 

حجت الاسلام والمسلمين حسن زاده افزود: مراسم هاي ماه مبارك رمضان و دهه محرم با حضور جمعيت يك هزار نفري ايرانيان و 2 هزار نفري مسلمانان عرب زبان در اين مركز برگزار مي شود كه مداحان اهل بيت (س) و مبلغان در اين مركز براي اجراي برنامه و سخنراني حضور مي يابند.
 
وي ادامه داد: مركز اسلامي دانمارك داراي يك پايگاه اينترنتي است كه در آن فعاليت هاي مسجد امام علي (ع) دانمارك و اين مركز، همراه با تصاوير و تبليغ مباحث ديني و پاسخ به پرسش ها و مسايل شرعي انعكاس مي يابد. 

حجت الاسلام والمسلمين حسن زاده اظهار داشت: يكي از نكات جالب در اين مركز، جذب افرادي است كه از ابتداي امر براي تخريب و مبارزه به آنجا آمدند، اما اكنون جزو تبليغ كنندگان دين اسلام شده اند؛ به عنوان مثال: يكي از دست اندركاران برنامه هاي شبكه هاي ماهواره اي سلطنت طلب بعد از 15 جلسه گفتگو با حجت الاسلام خادمي از فعاليت هاي گذشته خود پشيمان شد و در حال حاضر يكي از خبرنگاران اين مركز اسلامي شده است و بيشتر خبرها، به ويژه در شب هاي قدر و مناسبت هاي مختلف توسط وي مخابره مي شود. 

وي گفت: در اين مركز، استوديوي كوچكي ساخته شده است كه توسط مسلمانان لبناني برنامه هاي متنوع اسلامي و هنري توليد مي شود؛ به عنوان مثال نوجوانان ايراني و لبناني، گروه سرود امام زمان (عج) را تشكيل داده اند و در مناسبت هاي مختلف به اجراي برنامه مي پردازند و يكي از برنامه هاي مفصل اين مركز در نيمه شعبان هرسال برگزار مي شود كه همره با سخنراني خطيبان، برگزاري مسابقه و پخش سرودهاي گروه مذكور مي باشد. 

حجت الاسلام والمسلمين حسن زاده افزود: ساخت و توليد سرود هاي مناسب توسط گروه سرود مذكور سبب جذب بيشتر ايراني ها به اين مركز شده است و سرودي كه در مدح حضرت ولي عصر (عج) توسط اين گروه تهيه شده بود، از طريق شبكه تلويزيوني جام جم جمهوري اسلامي ايران پخش شد. 

وي ادامه داد: در روز عاشورا در دانمارك راهپيمايي وسيعي انجام مي شود و خانم "سميرا خادم" كه قبلا مسيحي بوده و اكنون شيعه شده است در اجتماع مسلمانان مقيم دانمارك به زبان دانماركي درباره علت قيام و اهداف نهضت امام حسين (ع) سخنراني مي كند؛ ضمن آن كه خانم سميرا خادم مترجم ده ها كتاب همچون: امام علي (ع) صداي عدالت انساني (نوشته جرج جرداق) ، مسأله حجاب (نوشته شهيد مرتضي مطهري) ، اسلام چيست، مبحث نماز و ... به زبان دانماركي مي باشد. 

حجت الاسلام والمسلمين حسن زاده درباره نحوه خريداري اين مركز گفت: اين مركز با كرامت امام علي (ع) خريداري شد؛ چرا كه در مزايده فروش آن يهودي ها با قيمت بالاتري قصد خريد آن را داشتند كه حجت الاسلام خادمي به اميرالمؤمنين (ع) متوسل شد و يهودي ها از خريد آن منصرف شدند و جناب خادمي با توجه به اين كه تمام پول خريد را هم نداشت با اطمينان به كمك حضرت علي (ع) قرار داد را امضا مي كند و در هنگام تحويل، يكي از تاجران لبناني بقيه پول را به صورت قرض الحسنه به ايشان مي دهد.

گفتني است، دانمارك با جمعيت 5 ميليون نفري از جزاير مختلف سرسبزي تشكيل شده است و حدود 20 هزار نفر ايراني و 15 هزار نفر عراقي در آنجا ساكن هستند و به جز مركز مذكور، مراكز ديگر اسلامي نيز _كه بيشتر آنها در پايتخت اين كشور قرار دارند_ فعاليت مي كنند. 

شايان ذكر است در دوشنبه هفته گذشته ( 25 مهر ) قسمت اول گفتگو با حجت السلام حسن زاده را درباره كشور فنلاند خوانديد و در هفته آينده ( 9 آبان ) در رابطه با كشور سوئد با وي گفتگو خواهيم كرد.