فنلاند
68 بازدید
موضوع: تبلیغ
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0
داخلی     گزارش     بین الملل
::در راه تبليغ::
در فنلاند 5 هزار نفر شيعه زندگي مي كنند
1 - فنلاند
  تبلیغ یکی از مهم ترین راه های احیا و ترویج فرهنگ اسلامی است که از دیرباز مورد توجه علما و بزرگان دین مبین اسلام بوده است.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۴ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب : 989
عكاس: عباس منجمي گيلاني.
عكاس: عباس منجمي گيلاني.
تبلیغ چهره به چهره نیز یکی از موثرترین روش ها در امر تبلیغ می باشد که هم اکنون با وجود امکانات و تجهیزات فراوان در عرصه اطلاع رسانی همچنان مورد توجه بوده و هر ساله در ایام تبلیغی محرم و رمضان مبلغان برای رساندن پیام اسلام، آشنایی مردم با احکام اسلامی و برطرف نمودن شبهات به مناطق مختلف اعزام می شوند. 

حجت الاسلام والمسلمین مهدی حسن زاده از جمله مبلغانی است که در ایام تبلیغی ماه رمضان و محرم به کشورهای اروپایی و آسیایی سفر کرده است. 

وی با هماهنگی با نهادهای تبلیغی خارج کشور به کشورهایی نظیر: فنلاند، نروژ، سوئد، دانمارک، آلمان، هلند، بلژیک، فرانسه، ایتالیا، اتریش، ترکیه، سوریه، لبنان، عراق و اردن سفر کرده است. 

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده؛ تبلیغ برای ایرانیان خارج کشور با نظارت رایزن های فرهنگی، مراکز فرهنگی و موسسات شیعی، ارتباط با مستبصرین (رهیافتگان)، ارتباط با اسلام شناسان در دانشگاه ها و تعامل فکری و فرهنگی و زمینه سازی ارتباط قوی تر با مراکز اسلامی دانشگاه های اسلامی خارج کشور، تقویت نقاط مشترک در رفع بعضی از سوء تفاهمات و زمینه سازی ارتباط علمی، فرهنگی نزدیک با رویکرد تقویت مذاهب، بازدید از مراکز فعالیت های مسیحیان و کلیساها و مراکز تبلیغی وابسته به کلیساها، بازدید از کتابخانه های بزرگ کشورهای اروپایی و آسیایی و راه کارهای عرضه کتب اسلامی و شیعی در این کتابخانه ها، ارتباط با دانشگاه ها و انستیتوهای این کشورها و گفتمان جهت تعامل علمی و فرهنگی و ایجاد بخش های اسلام شناسی و شیعه شناسی در دانشگاه ها و ایجاد فضا برای بحث دکترین مهدویت را از اهداف سفر به این کشورها برشمرد. 

خبرگزاری آینده روشن نیز قصد دارد به منظور آشنایی مخاطبان خویش از شیعیان در نقاط مختلف جهان با عنوان خط خبري "در راه تبليغ" به بیان فعالیت های آنان از زبان حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده بپردازد که از این پس می توانید گزارش های سفر ایشان به کشورهای مختلف را روزهای دوشنبه هر هفته در قسمت گزارش بخش جهان اسلام خبرگزاری آینده روشن با عنوان "در راه تبليغ"ملاحظه نمایید. 

"در راه تبليغ" 

1 - فنلاند 

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده درباره سفرش به کشور فنلاند به خبرنگار خبرگزاری آینده روشن گفت:در سفارتخانه ایران در فنلاند در ایام ماه محرم مراسم وعظ و سخنرانی پیرامون نهضت و قیام امام حسین (ع) برگزار می شود. همچنین جلساتی نیز با موضوع چگونگی توسعه فرهنگ اهل بیت (س) در میان نسل سوم ایرانیان مقیم خارج کشور برپا می گردد. 

وی افزود: در فنلاند مهندس بهمن پور به همراه خانم پائولا که از مسیحیان شیعه شده می باشد از مرتبطان مسلمانان هستند و مرکزی را با نام حضرت فاطمه زهرا (س) راه اندازی کردند. 

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده ادامه داد: آنها با خرید کلیسایی و تبدیل آن به مرکز اسلامی اقدام به برپایی دعای کمیل در شب های جمعه و جلسات تفسیر قرآن و مباحث عقیدتی و اخلاقی درماه مبارک رمضان نموده اند. 

وی گفت:معرفی فرهنگ عاشورا در دهه محرم و معرفی حقایق انقلاب اسلامی و اهداف نهضت امام خمینی (ره) در دهه فجر از دیگر برنامه های مرکز اسلامی فاطمه زهرا (س) است. 

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده اظهار داشت: این مرکز در ایام و مناسبت های مختلف مانند عید غدیر، مبعث، نیمه شعبان و... از شخصیت های فرهیخته دانشگاهی و علمی جهت سخنرانی دعوت به عمل می آورد. 

وی گفت: مهندس بهمن پور و خانم پائولا همچنین کتابخانه ای تاسیس کرده اند که در حال توسعه و قابل استفاده همه ایرانیان در فنلاند می باشد. و مجمع جهانی اهل بیت(س)، سازمان مدارس و بخش فرهنگی سفارت ایران نیز در فعالیت های مرکز اسلامی فاطمه زهرا(س) در فنلاند مشارکت فعال دارند.
 
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده افزود: پروفسور مک الوین از مسیحیان شیعه شده عضو مجمع جهانی اهل بیت (س)  و استاد دانشگاه نیز از رابطان ایرانیان در فنلاند می باشد. 

گفتنی است؛ در فنلاند حدود 2هزار شیعه ایرانی زندگی می کنند که در مجموع با شیعیان عراقی، پاکستانی و دیگر ملل در این کشور 5 هزار نفر شیعه در فنلاند زندگی می کنند. 

از زبان حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده، در دوشنبه آینده با فعالیت های شیعیان كشور دانمارك آشنا می شویم.