سایت الشیعه
79 بازدید
موضوع: ارتباطات
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0
داخلی     خبر     بین الملل
۵
معاون بین المللی مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت:
سایت الشیعه رتبه نخست کاربران شیعی را در جهان داراست
  معاون بین الملل مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت گفت: این مرکز با هدف اطلاع رسانی مطالب شیعه، معرفی اسلام، پاسخ به شبهات در سطح جهانی اقدام به راه اندازی سایت «الشیعه » www.al-shia.com به 27 زبان دنیا نمود
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۴ ساعت ۱۳:۰۱
کد مطلب : 910
سایت الشیعه رتبه نخست کاربران شیعی را در جهان داراست

حجت الاسلام مهدی حسن زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آینده روشن افزود: سایت «الشیعه» زبان های اروپایی، آسیای میانه، آسیای شرقی، آفریقایی و آمریکای جنوبی را در بر می گیرد.
وی ادامه داد: مترجمینی که در این سایت فعالیت دارند از دانشجویان و طلاب مرکز جهانی هستند که با نظارت شخصیت های فعال خارج کشور عهده دار ترجمه سایت به زبان های مختلف هستند.
وی افزود: این مترجمین از محققین و مبلغین می باشند که تحصیلات لیسانس و بالاتر دارند.
معاون بین الملل مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت وابسته به دفتر آیت الله العظمی سیستانی تصریح کرد: سایت الشیعه در خارج کشور مراکزی در لندن، نجف، کربلا، بغداد، بصره، کراچی، لاهور، ترکیه، اندونزی و آمریکا و در داخل کشور نیز مراکزی در اصفهان، تهران، ایلام و مشهد دارد.
حسن زاده افزود: مرکز داخلی وابسته به سایت الشیعه در موضوعات تخصصی کار می کنند که اصفهان خاص امام زمان (عج)، ایلام خاص جواد الائمه و امام هادی (ع)، شهر خاص امام رضا (ع) و تهران خاص امام صادق (ع) و امام باقر (ع) مشغول فعالیتند. وی از 250 هزار کاربر در هر ماه از سایت الشیعه خبر داد و افزود: این تعداد کاربر از 133 کشور که 33 کشور عمده آنها، انگلستان، فرانسه، ایتالیا، سوئد، آسیای میانه، کشورهای شرق آسیا، برزیل، آرژانتین، کشورهای آفریقایی و ... می باشند.
وی همچنین با بیان اینکه در 6 ماه حدود 4 میلیون کیلوبایت مطلب از سایت الشیعه مرور و برداشت شده است گفت: با توجه به نمودار سایت الاکسار که به معرفی سایت ها می پردازد سایت الشیعه رتبه نخست در جهان را در سطح شیعه را داراست و بیشترین کاربر را دارد.
حسن زاده افزود: سایت الشیعه در بین سایت های اسلامی شیعی و غیر شیعی رتبه هفتم و در ایران بعد از چند سایت خبری رتبه ششم از نظر رجوع کاربران را دارد.
معاون بین الملل مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت با اشاره به اینکه موضوعات قرآن، اهل بیت، تشیع، خاورشناسی، مراجع، علما، مسایل اجتماعی، کتابخانه، اتاق گفتگو، کودک و نوجوان و بانک صوتی بخشی از امکانات سایت الشیعه است گفت: در آینده کل محتوای سایت را به صورت CD به زبان های مختلف جهت توزیع در خارج کشور عرضه خواهیم کرد که یکی از تبلیغات موثر جهانی خواهد بود.
وی افزود: هر روز بین 700 تا 1000 ایمیل برای سایت ارسال می شود که سعی می گردد در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.
حسن زاده در پایان با بیان اینکه مرکز جهانی اطلاع رسانی آل البیت غیر از معرفی شیعه سایت ها تخصصی قرآن (آدرس سایت) و نهج البلاغه (آدرس سایت) نیز دارد خاطرنشان کرد: سایت تخصصی قرآن به 24 زبان ترجمه، تفسیر قرآن و علوم قرآنی همراه با جستجو و سایت تخصصی نهج البلاغه نیز به 22 زبان متن کامل نهج البلاغه، ترجمه خطبه ها، حکومت ها، نامه ها و تفاسیر در خود جای داده اند.
سایت قرآن quran.al.shia.com
سایت نهج البلاغه www.balagha.net