اسلام اکسپو لندن
76 بازدید
موضوع: ارتباطات
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0
داخلی     گزارش     بین الملل
معاونت بین الملل موسسه آینده روشن:
غرب تشنه معارف مهدوی است
  حجت الاسلام مهدی حسن زاده، معاونت بین الملل موسسه آینده روشن به تشریح عمل کرد سفر رئیس موسسه آینده روشن و هیئت همراه به کشور انگلیس پرداخت.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۵ ساعت ۱۲:۰۵
کد مطلب : 8781
غرب تشنه معارف مهدوی است

به گزارش خبرگزاری آینده روشن، حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به رسالت های موسسه آینده روشن (پژوهشکده مهدویت) در ترویج و تعمیق فرهنگ منجی‌گرایی و موعود ادیان گفت: رئیس موسسه آینده روشن به همراه جمعی از اعضای این موسسه برای تعامل با نهادهای فرهنگی دینی در عرصۀ بین‌الملل و شرکت در نمایشگاه بین‌المللی پانزدهم تیر ماه سال جاری عازم انگلستان شد.

وی با اشاره به برپایی غرفه موسسه آینده روشن دراین نمایشگاه اظهار داشت: عرضه کتاب، لوح فشرده و بروشورهای مذهبی به زبان های مختلف، ارائه دو فیلم تولیدی مستند درباره امام زمان بر روی لوح فشرده به زبان انگلیسی، تهیه و عرضه لوح فشرده دنیای قشنگ‌تر برای بچه‌ها به همراه شش جلد کتاب تصویری به زبان انگلیسی، از جمله اقلام فرهنگی ارائه شده این موسسه در لندن بود.

معاونت بین الملل موسسه آینده روشن، ارتباطات علمی و فرهنگی با مراکز و نهادهای مختلف را از برنامه های دیگر آینده روشن در انگلیس برشمرد و افزود: آکادمی اروپایی دروس اسلامی (www.eaisonline.com)، موسسه کویتی هنر اسلامی، مرکز اسلامی انگلیس(www.ic-el.com) و مرکز اسلامی دارالسلامه: www.darussalam.com) از جمله مراکزی بود که برای تعامل هرچه بیشتر و بهتر با موسسه آینده روشن و معرفی امام مهدی(عج) با مسئولان آن ها گفت وگو شد.

وی هم چنین گفتگو، با مسئول دفتر صدا و سیمای ایران در لندن را برای تهیه گزارش های مهدوی، جلسه با مسئولان شبکه ماهواره‌ای مسجد القرآن www.almajdtv.com) )، جلسه با مسئول سایت اسلام مدیا www.islammedia.co.uk))، جلسه با مسئولان مرکز بزرگ اتحادیه مسلمانان انگلستانwww.mcb.org.uk، گفت وگو با موسسه خالد محمد خواننده اسلامیwww.meem.info، دیدار از موسسه الخوئی و مدرسه اسلامی الزهرا و الصادق (ع) www.annoormagazine.comرا از دیگر برنامه های موسسه آینده روشن در لندن برشمرد.

حسن زاده با اشاره به بازدید از غرفه شبکه ماهواره ای الجزیز در نمایشگاه لندن، دیدار با دکتر یاکو رابکین www.zedbooks.co.uk نویسنده معروف یهودی ضد صهیونیزم و گفت وگو با دکتر مسعود شجره مسئول کمیته حقوق بشر اسلامی انگلستان را از برنامه های مفید سفر به انگلیس بیان نمود.

وی دیدار و گفت وگو با مسئولان موسسه اینترپال (www.interpal.org) و حوزه علمیه امام حسین (ع)، گفت وگو با اداره تعلیمات اسلامی فدراسیون خوجه در لندن، دیدار از موسسه آل‌البیت، دیدار از غرفه اسلام رادیو، اولین فرستنده رادیویی اسلامی) www.islamradio.com) دیدار و گفت وگو با گروهی از یهودیان ضد صهیونیسم (www.nkusa.org)، دیدار از دانشگاه‌های وابسته به کلیسا دانشگاه newbold، (www.newbold.co.uk) و دیدار از کالج اسلامی لندن را از دیگر اقدامات اعضای موسسه آینده روشن در انگلیس ذکر کرد.

معاونت بین الملل موسسه آینده روشن رادیوفاطمهwww.spectumradio.net)) را از برنامه‌های مفید شیعیان خوجه در انگلیس برشمرد و افزود: شیعیان خوجه در این رادیو مباحث اسلامی را معرفی می کنند که ما نیز می توانیم در این پایگاه رادیویی برنامه‌های مفیدی با هم آهنگی شیعیان خوجه تولید و پخش نماییم.

وی گفت: از برنامه‌های مفیدی که می‌توان سرمایه‌گذاری لازم برای تبلیغات و آموزش‌های مذهبی در آن نمود، آژانس‌های زیارتی حج و عمره از انگلستان به عربستان www.haramaintravels.com است که شیعیان و اهل سنت در این زمینه برنامه‌های مفیدی دارند.

حسن زاده خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مراکزی که با آن گفت وگو و از برخی راه‌کارها و تجارب آنها استفاده شد، دفتر دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه آکسفورد www.azaduuioxford.org انگلستان بود که با برنامه‌ها و موقعیت علمی و شیوه مجوز گرفتن آن آشنا شدیم.

وی دیدار با ریاست منهاج القرآن (www.minhajbooks.com) و (www.minhaj.biz) را از دیگر برنامه های موسسه آینده روشن بیان کرد و گفت: دکتر طاهر قادری ریاست این موسسه در لاهور، اسلام‌آباد، لندن و دیگر کشورها فعال است که هواداران بسیاری در میان برادران اهل سنت دارد. وی درباره اهل بیت و امام مهدی(عج) نیز برنامه‌های مفیدی دارد و شدیداً به امام، رهبری و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) علاقه‌مند است.

معاونت بین الملل موسسه آینده روشن موسسه ابرار( www.abrar.org.uk) را از دیگر موسسه‌های فعال در جذب دانش جو و برپایی برنامه‌های مذهبی در انگلیس برشمرد و گفت: این مرکز که دکتر شهابی آن را اداره می کند، زیر نظر کویتی‌ها و بحرینی‌ها به زبان های عربی و انگلیسی فعالیت می کند و هم چنین حوزه علمیه دینی نیز دارد.

وی در پایان از جمله مراکزی را که مورد بازدید اعضای موسسه آینده روشن در انگلیس قرار گرفت، به شرح ذیل نام برد: سفارت، رایزنی فرهنگی، مرکز اسلامی با نظارت دفتر رهبری، کالج اسلامی و حوزه علمیه امام خمینی (ع)، دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی، موسسه امام علی، دفتر حزب الله لبنان، مدرسه آموزش و پرورش ایران، مرکز رابطه اسلامی، باب المراد (ذولقدر) هندیها، مجمع اسلامی جهانی، کمیسیون حقوق بشر اسلامی، مرکز فرهنگ فردوس در لندن، مراکز اسلامی اهل سنت، آکادمی اروپائی دروس اسلامی، موسسه هنر اسلامی فرید عبدالرحیم العلی، شبکه ماهواره ای مسجد القرآن الکریم، کانال اسلام و شبکه ماهواره ای، مسجد بزرگ لندن (ریجس پارک)، موسسه اینترپال ( امداد رسانی، فلسطینیان)، کتابخانه بزرگ لندن، موزه بزرگ لندن، مراکز مسیحیت و یهودیت، کلیسای بزرگ دورهام.