ولایت به دولت ظالم تعلق ندارد...
46 بازدید
تاریخ ارائه : 1/8/2013 3:54:00 PM
موضوع: علوم سیاسی

 

خاورمیانه ای اسلامی با اراده ملت‏ها ـ 381
امام جمعه شیعیان عربستان: ولی امر ما خدا و رسول و ‏اهل‏بیت هستند ، نه آل سعود

آل سعود ولی امر ما نیستند. مگر می‏شود نظام و حکومتی که ظلم می‏کند ولی امر و حاکم ما باشد؟ ولایت ما تنها از آن خدا، پیامبر اکرم(ص)، اهل‏بیت مطهرش(ع) و همچنین علمایی است که بعد از آن بزرگواران پرچم آنها را بردوش دارند. ولایت به دولت ظالم تعلق ندارد...

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ «آیت الله نمر آل‏نمر» در نماز جمعه امروز عوامیه سخنان مهمی درباره خیزش مردم منطقه شرقیه بیان داشت.

 

وی با تأکید بر ادامه خیزش مردم عربستان تا رسیدن به خواسته‏های مشروع مردم گفت: «آل سعود ولی امر ما نیستند. مگر می‏شود نظام و حکومتی که ظلم می‏کند ولی امر و حاکم ما باشد؟ ولایت ما تنها از آن خدا، پیامبر اکرم(ص)، اهل‏بیت مطهرش(ع) و همچنین علمایی است که بعد از آن بزرگواران پرچم آنها را بردوش دارند. ولایت به دولت ظالم تعلق ندارد».

 

آنچه در پی می‏آید مهم‏ترین بخش سخنان شیخ آل نمر است:

 

ــ ما با اراده و ایمان و ایستادگی‏مان با سرکوب نظام مقابله می‏کنیم؛ نه با خشونت و ستیز. اراده‏ی پولادین ما تا زمان شکستن دست های آهنین پایدار خواهد ماند و سینه‏های ما همچنان مملو از ایمان خواهد ماند.

 

ــ ما یا در این سرزمین مانند نیکوکارانه زندگی می‏کنیم یا مانند آزادمردان در همینجا می‏میریم، اما تسلیم ظلم نمی‏شویم.

 

ــ هرکس که به هر نحوی مظلوم را سرزنش می‏کند و از او انتقاد می‏نماید شریک جرم ظالم است زیرا فرموده‏اند: «کونوا للظالم خصماً وللمظلوم عوناً».

 

ــ بزرگ‏ترین بدعت این است که فرد دیکتاتور و ستمگر، ولی امر مؤمنان خوانده شود. آل سعود ولی امر ما نیستند. مگر می‏شود نظام و حکومتی که ظلم می‏کند ولی امر و حاکم ما باشد؟ ولایت ما تنها از آن خدا، پیامبر اکرم(ص)، اهل‏بیت مطهرش(ع) و همچنین علمایی است که بعد از آن بزرگواران پرچم آنها را بردوش دارند. ولایت به دولت ظالم تعلق ندارد. ولایت و دوستی ما تنها با خدا و اولیاء برگزیده‏ی خداست.

 

ــ اطاعت از حاکمی که برگزیده‏ی خدا نباشد، طبق نص قرآن کریم، قائل شدن به ربی غیر از ربوبیت خداوند است.

ــ ما را به ارتباط با ایران متهم می‏کنند. در سال 1399 هــ نیز زمانی که نیروهای ضد شورش در روز عاشورا به مردم حمله کردند، مردم العوامیة در دفاع از کرامت خود انقلاب کردند. آن زمان که هنوز انقلاب ایران به پیروزی نرسیده بود. آیا آن انقلاب هم به ایران ارتباط داشت؟

 

ــ همبستگی ما با برادران بحرینی‏مان بیشتر و قوی تر از گذشته خواهد بود و حاضریم که همراه آنها بازداشت شویم و خونمان در دفاع از آنها ریخته شود. مردم بحرین، مردم ما و خویشاوندان ما هستند و ما تا آخرین نفس از مردممان و بازداشت‏شدگان بحرینی دفاع خواهیم کرد.

 

ــ  ما تظاهرات خود را با این اهداف ادامه خواهیم داد: «دفاع از ملت بحرین» و «آزادی زندانیان فراموش‏شده»، «آزادی بازداشت‏شده‏های اخیر» و «بازپس گیری آزادی و کرامت از دست رفته مان».

 

ــ مردم ما، شورشی و فتنه‏گر نیستند. فتنه‏گر نیروهای پلیس و موتورسوارانی هستند که مردم را دنبال می کنند و به سوی آنها شلیک می‏نمایند.

 

ــ جرقه‏ی آزادی ما در تظاهرات چند ماه پیش کلید خورد که طی آن مردم خواهان حقوق شهروندی، کرامت از دست رفته و آزادی زندانیان بودند؛ اما نیروهای حکومتی با افزایش بازداشت‏ها با مردم مقابله کردند. در واقعه اخیر هم نیروهای حکومتی به مدت 3 ساعت به سوی مردم تیراندازی کردند.

 

ــ ما به مدت صد سال است که در این کشور با ظلم و بی عدالتی و عدم امنیت رو به رو هستیم. مردم در این کشور با وضعیت بغرنجی از نظر امنیتی، اقتصادی و سایر زمینه‏ها روبه رو هستند. من 50 سال سن دارم و از زمانی که به دنیا آمده ام تا امروز هیچگاه طعم امنیت را در این کشور نچشیده‏ام و هر لحظه با تهدید بازداشت‏شدن مواجه بوده‏ام.

 

ــ بیانیه وزارت کشور از تصمیم رژیم برای کشتار در این کشور حکایت دارد. در این بیانیه برای کشاندن مردم به سوی اعمال خشونت‏بار برنامه‏ریزی شده بود؛ اما با بصیرت جوانان ما این نقشه شکست خورد.

 

ــ اینک احساس کرامت در دل مردم جرقه زده است و من در پاسخ به بیانیه وزارت کشور می‏پرسم: زندانیان فراموش شده که 16 سال است در زندان به سر می‏برند کجا هستند؟ چه کسی به شما اجازه ریختن خون ملت بحرین را داد؟ این شما هستید که در این کشور دست به شورش می‏زنید.

پایان پیام / 101