شبکه های مشکوک در صدا و سیما
29 بازدید
تاریخ ارائه : 1/7/2013 1:08:00 PM
موضوع: علوم سیاسی
وزارت اطلاعات برای کشف شبکه های مشکوک در صدا و سیما هم اقدام کند

  یک فعال جبهه فرهنگی انقلاب با بیان اینکه ساز و کار حفاظتی و حراستی موجود در فضای فرهنگی کشور کافی نیست، گفت: در سینما، رادیو و تلویزیون ایران هم برنامه‌های مشکوکی ساخته می‌شود که حتماً با پشتوانه نظری، راهبردی و حتی اقتصادی شبکه‌های اطلاعاتی بیگانه صورت می‌گیرد.

 
وحید یامین‌پور، فعال جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به اقدام اخیر وزارت اطلاعات در شناسایی شبکه مستندساز وابسته به بی‌بی‌‌سی، اظهار داشت: بنده به اسناد امنیتی دسترسی ندارم اما اگر این اقدام از سوی وزارت اطلاعات صورت گرفته باشد، کار سیستم اطلاعاتی قابل دفاع است همانطور که در تمام کشورها درگاه‌های دقیق اطلاعاتی و امنیتی بر حوزه رسانه نظارت دارند.
 
* برنامه‌های مشکوک سینما با پشتوانه نظری و اقتصادی شبکه‌های اطلاعاتی بیگانه ساخته می‌شود 
 
وی ادامه داد: سیستم اطلاعاتی و امنیتی باید به فضای فرهنگی و رسانه‌ای داخل کشور نیز توجه کند چراکه در سینما، رادیو و تلویزیون ایران هم برنامه‌های مشکوکی ساخته می‌شود که حتماً با پشتوانه نظری، راهبردی و حتی اقتصادی شبکه‌های اطلاعاتی بیگانه صورت می‌گیرد.
 
یامین‌پور با بیان اینکه ساز و کار حفاظتی و حراستی موجود در فضای فرهنگی و رسانه‌ای کشور برای نظارت بر فضای فعلی کفایت نمی‌کند، خاطرنشان کرد: بنابراین سیستم اطلاعاتی باید خودش در این زمینه ورود پیدا کند.
 
* شبکه‌هایی مثل "سیامک پورزند" همچنان در سینمای کشور باقی است 
 
وی یادآور شد: شبکه‌هایی مثل "سیامک پورزند" که طی چند سال گذشته در صداسیما کشف شد همچنان در صدا و سیما و سینما باقی است و نشانه‌های آن را نیز می‌دانم، هرچند به اصل اخبار امنیتی دسترسی نداریم اما آنچه روی آنتن و پرده های سینما دیده می‌شود نشان از یک شبکه دگراندیش و معارض با نظام دارد که اهداف خود را گام‌به‌گام پیاده می‌کنند و در این زمینه از دست مدیران ارشد فرهنگی و رسانه‌ای نیز کاری ساخته نیست.
 
این کارشناس مسائل فرهنگی در خصوص عملکرد خانه سینما نیز گفت: مشکلات خانه سینما بسیار جدی است و باید به‌صورت دقیق درباره آن اظهارنظر شود.

کد خبر:102928 -