فروپاشی رژیم سعودی کلید پیروزی انقلاب‏ها
27 بازدید
تاریخ ارائه : 1/6/2013 1:24:00 PM
موضوع: علوم سیاسی
فرهیختگان عرب تاکید کردند:
فروپاشی رژیم سعودی کلید پیروزی انقلاب‏ها

 

بسیاری از فرهیختگان و دانشگاهیان عرب با صدور بیانیه‏ای ضد سیاست‏ها و رویکردهای خاندان سعودی در عربستان و منطقه تاکید کردند: سقوط و فروپاشی رژیم سعودی ، کلید پیروزی نهایی انقلاب‏ها در کشورهای عربی است.

.به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ در این بیانیه، رژیم سعودی به همدستی با بیگانگانی که برای دستیابی به اهداف خود و دست اندازی به منافع ملت‏های منطقه از رژیم های دیکتاتور عرب حمایت می‎کنند، متهم شده است.

فرهیختگان و دانشگاهیان عرب معتقدند که رژیم سعودی در میان رژیم‏های دیکتاتور عرب در محدود کردن آزادی‏های مردم ، ایجاد مانع در مسیر تحقق عدالت اجتماعی ، فساد سیاسی و اقتصادی و تسهیل مداخله بیگانگان پیشتاز است و از هزینه کردن دلارهای نفتی ابایی ندارد.

در بیانیه فرهیختگان عرب خاطرنشان شده است: رژیم سعودی از رژیم‏های دیکتاتوری یمن، تونس ، مصر بحرین و لیبی حمایت کرده و حتی آنها را به کشتار مردم ترغیب می‏کند.

در این بیانیه تصریح شده است: مقابله ملت‏های عرب با تهدیدهای خارجی و فشارهای دیکتاتورها مستلزم تداوم انقلاب‏ها و کشیده شدن دامنه انقلاب به عربستان سعودی است ، کشوری که سالها تحت حکومت قرون وسطائی خانواد سلطنتی سعودی است و به همین دلیل پیشرفت نمی‏کند.

فرهیختگان و دانشگاهیان عرب تاکید کرده اند: انقلاب‏های عربی فقط با کشیده شدن دامنه انقلاب به عمق شبه جزیره عربستان پیروز می‏شوند و پیروزی انقلاب درعربستان مستلزم فاش شدن ماهیت ضد آزادی و اصلاحات خانواده سلطنتی سعودی است .

در این بیانیه از اصحاب رسانه در کشورهای عربی خواسته شده است که «ماهیت رژیم مرتجع آل سعود را فاش کنند و کسانی را که با اموال این رژیم خریده شده‏اند را به راه راست برگردانند».

...................

پایان پیام/161