مسلمان شدن دختر کشیش آمریکائی بخاطر سوره توحید
89 بازدید
تاریخ ارائه : 6/27/2014 12:30:00 PM
موضوع: ادیان و مذاهب

خانه » اسلام » حقیقت اسلام » قرآن » مسلمان شدن دختر كشيش آمريكائي بخاطر سوره توحيد

مسلمان شدن دختر كشيش آمريكائي بخاطر سوره توحيد

  به گزارش پایگاه جامع فرق، ادیان و مذاهب از باشگاه خبرنگاران جوان، تینا ماری ‌هاسکی شامگاه پنجشنبه در آخرین همایش از سلسله همایش‌های «با مؤمنان» با عنوان «سفر از مسیحیت به اسلام» در سالن اجتماعات مجتمع خاتم‌الانبیا صلّی الله علیه و آله شهر رشت با بیان اینکه انجیل و کلیسا قادر به پاسخگویی سؤالاتم نبود، اظهار کرد: در انجیل آمده خداوند شش روز جهان را آفریده و روز هفتم بر اثر خستگی استراحت کرده است. 
  وی با بیان اینکه نعوذبالله خستگی در ذات خداوند راه ندارد، افزود: در انجیل درباره برخی از پیامبران مانند حضرت نوح علیه‌السلام و حضرت داود علیه‌السلام نیز چیزهای بد و زشتی نوشته شده است. 
  هاسکی با اشاره به اینکه سؤالاتی درباره تثلیث، گناه انسان اولیه و آخرت و جهان غیب بخش اعظمی از ذهنم را فرا گرفته بود، ادامه داد: در مسیحیت معتقدند هر انسانی که متولد می‌شود به خاطر گناه آدم و حوا گناهکار است در حالی که اسلام می‌گوید انسان پاک آفریده می‌شود. 
  وی گفت: در کاتولیک هر انسان گناه‌کاری در اتاقکی نزد پدر روحانی باید به گناه خود اعتراف کند در حالی که در اسلام اینگونه نیست. 
  این بانوی مسلمان شده اضافه کرد: در مسیحیت می‌گویند که خدا کشته می‌شود، دوباره متولد می‌شود، همسر و فرزند دارد در حالی که در اسلام سوره توحید پاسخ شبهاتم درباره یکتایی خدا و رد تثلیث (به نام پدر پسر و روح‌القدس‌)))))) را داد. 
  هاسکی در حالی که با زبان عربی سوره توحید را خواند، تصریح کرد: در سوره توحید یکتایی خدا و اینکه نزاییده و زاده نشده آیاتی وجود دارد که پاسخم را گرفتم. 
  وی با بیان اینکه در دین گذشته یک مسیحی پروتستان بودم، افزود: پدرم کشیش یک کلیسا است و به خاطر مسلمان شدنم سال‌ها با من قهر بود و مرا نمی‌پذیرفت. 
  این بانوی مسلمان شده با بیان اینکه رسانه‌هایی که برای مسیحیت تبلیغ می‌کنند تمام حقیقت را درباره ضعف‌های مسیحیت نمی‌گویند، تصریح کرد: آن‌ها انسان‌ها را برای رسیدن به آرامش به مسیحیت دعوت می‌کنند، در حالی که دین اسلام دین آرام‌بخش، منطقی، راست‌گو و شیرینی است. 
  وی با بیان اینکه ۲۵ سال پیش با مطالعات زیاد درباره اسلام در آمریکا شهادتین گفتم، ادامه داد: می‌دانستم که چه کار بزرگی کردم و از شدت خوشحالی گویا پاهایم بر زمین نبود. 
  هاسکی اظهار کرد: هنوز پس از ۲۵ سال پدر و مادرم با من قهر هستند و برادرم نیز با من حرف نمی‌زند. 
  وی افزود: من مسلمانم و شیعه امام علی علیه‌السلام هستم و این راه را با آگاهی و عشق انتخاب کردم و عاشق خاندان پیامبر صلی الله علیه و آله هستم. 
  این بانوی آمریکایی کلیسا رفتن خود را از سن ۱۲ سالگی عنوان کرد و گفت: در کلیسا می‌دیدم که تمام سؤال‌ها و دعاها و درخواست‌ها به طرف حضرت عیسی علیه‌السلام است اما برای من سؤال بود که پس خدا چه می‌شود. 
  وی با اشاره به اینکه مسیحیان عیسی را خدا می‌دانند اذعان کرد: حضرت عیسی علیه‌السلام در انجیل فرموده که من خدا نیستم و بعد از من پیامبر دیگری نیز می‌آید اما کسی به این جمله توجه نمی‌کند. 
  هاسکی اضافه کرد: قبل از مسلمان شدن به عیسی علیه‌السلام حس خوبی داشتم اما وقتی مسلمان شدم تمام قلبم از حضور خدا پر شد. 
  وی به سفرهای معنوی خود به مکه، کربلا، سوریه و مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: من در گذشته در کلیسا حجاب نداشتم اما امروز حجاب را آگاهانه قبول کردم و روزی که تصمیم گرفتم محجبه شوم روزه بودم. 
  این بانوی مسلمان شده آمریکایی خود را پرستار یک بیمارستان در آمریکا معرفی کرد و یادآور شد: روزی که با حجاب کامل به محل کار رفتم موجب تعجب بسیاری از همکارانم شده بودم. 
  وی خاطرنشان کرد: در آن روز سؤالات زیادی از من شد و برخی فکر می‌کردند که سرما خوردم و عده‌ای دیگر تصور می‌کردند که چون موهایم خیس است روسری گذاشته‌ام و تعدادی نیز از من می‌پرسیدند که آیا سرطان گرفته و موهایم ریخته است. 
  هاسکی با بیان اینکه حجاب کارت شناسایی زن مسلمان است، متذکر شد: وقتی در بیمارستان اعلام کردم که مسلمان شدم همهمه‌ای عجیب در بیمارستان افتاد زیرا همه بیماران دوست داشتند مرا ببینند. 
  وی ادامه داد: در آنجا فهمیدم که مردم چقدر افراد دین‌دار را دوست دارند و به او اعتماد می‌کنند زیرا می‌دانستند که فرد دین‌دار به تمام اصول دین خود پایبند است. 
  این بانوی مسلمان شده آمریکایی که بغض راه گلویش را بسته بود تصریح کرد: همه از من می‌خواستند برای شفا و سلامتی آن‌ها دعا کنم و آنجا از خدا تشکر کردم که نور ایمان را در قلب من جاری و این همه بزرگی نصیبم کرد. 
  وی با بیان اینکه در مسیحیت نیز حجاب توصیه شده است، یادآور شد: آن‌ها می‌گویند حجاب مربوط به زمان حضرت مریم است و رعایت آن در این عصر لزومی ندارد. 
  هاسکی اذعان کرد: دشمن در لباس‌های مختلف در کمین افراد با ایمان است و جوانان نباید اجازه دهند که دشمن دین خود را از آن‌ها بگیرد. 
  وی با اشاره به اینکه در صورتی که جوانان از معنویت تهی شوند غیرت خود را نیز از دست می‌دهند، خاطرنشان کرد: بی‌دینی، غیرت به میهن و عشق به والدین را از بین می‌برد. 
  این بانوی مسلمان شده آمریکایی از جوانان خواست تا به دنبال مد و مدگرایی نروند و وقت خود را برای کسب معنویت و پرورش روح صرف کنند. 

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان