ایرانی جماعت، حتی نمی‌تواند آفتابه بسازد!» /تفکر رزم‌آرائی! غرب زده
39 بازدید
تاریخ ارائه : 6/10/2014 11:57:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

البته ما که سن‌مان به سال ۱۳۲۹ قد نمی‌دهد، اما در تاریخ ثبت شده است و اسناد و مدارک آن هم وجود دارد. رزم آرا نخست وزیر دوران شاه و طاغوت در این سال به مجلس شورای ملی می‌رود برای سخنرانی. مهمترین بخش این سخنان گهربار! و مقتدرانه! را بخوانید تا بعد.
آقای نخست وزیر! برای اثبات یک ادعا و سرسپردگی خود، که البته قصد او تحقیر ایران و ایرانی بوده است، اما در واقع خود و حکومت شاه را تحقیر کرده است و خودش هم از این بابت بی خبر بوده، در این سخنرانی گفته است؛ «ایرانی جماعت، حتی نمی‌تواند آفتابه بسازد!»
سال‌های سال چنین جملات و تعابیری را در مغز مردم ایران فرو کردند و استعداد و خلاقیت را در اندیشه مردم کور، تا بتوانند هر چه بیشتر این کشور را بدوشند و بدزدند و ببرند.البته تنها خودشان نه که به واسطه همان‌هایی که آنها غلام حلقه به گوششان بودند. آمریکا و انگلیس در مقاطع گوناگون تا آنجا که توانستند مملکت را چاپیدند و بردند. نفت و معادن و هر آنچه که می‌شد. خوش خوراک بودند و شکمشان هم سیری نداشت.
از جان آدمیزاد گرفته تا شیر مرغ را وارد می‌کردند و پول نفت را هم به اربابان خود می‌دادند تا خوش خدمتی خود را ثابت کنند و بگویند کشوری که نفت دارد نیازی به تولید و ساختن ندارد.
سال‌ها گذشت و این رویه ادامه داشت تا این که انقلاب اسلامی پیروز شد و همه آن تفکرات پوچ و پلید هم از این کشور رخت بر بست. دیگر آن سخن رزم آرا که گفته بود ایرانی جماعت حتی نمی‌تواند آفتابه هم بسازد، جایگاهی در میان مردم و مسئولان نداشت.
تصورش را بکنید اگر همان رژیم شاه بر سر کار بود همچنان باید افرادی مانند رزم آرا پشت تریبون مجلس قرار می‌گرفتند و آن سخنان در شأن خودشان را بیان می‌کردند.
اما این شعار و تز «ما می توانیم» حضرت امام(ره) و خلف صالح ایشان حضرت آیت الله خامنه‌ای جان تازه‌ای به کالبد مردم ایران اسلامی دمید و از همان ابتدای پیروزی انقلاب، ایرانی نشان داد که می‌تواند، در همان جنگ تحمیلی ۸ ساله نشان دادیم که می‌توانیم. ۸ سال مقاومت و ایستادگی در مقابل تنها عراق که نه بلکه ابرقدرت‌های آن زمان کم دستاوردی نبود. این مقاومت بزرگ و پیروزی سرنوشت ساز در شرایطی به دست آمد که از هر لحاظ ما تحریم بودیم. تحریمی که اگر هر کشور دیگری دچار آن می‌شد شکست را می‌چشید و پرچم سفید تسلیم را برافراشته می‌کرد.
اما اکنون که از آن سال‌های سخت و دشوار گذشته است ایران اسلامی در چه وضعیتی است؟ آیا همچنان هم نمی‌تواند آفتابه بسازد؟
ایران، اکنون باز هم با همه تحریم‌ها و تهدیدات گسترده، رو به جلو پیش می‌رود و این پیشروی در دستاوردهای بزرگی همچون دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای که به عنوان خط قرمز غرب محسوب می‌شود، نمود عیبنی یافته است. تنها این نیست. دستاوردهای علمی و پزشکی، نظامی و دفاعی، موشکی و هوا فضا همه و همه با همین اعتقاد که ما می‌توانیم و ایرانی می‌تواند به دست آمده است.
همین دستاوردهاست که آمریکا را به خشم وا داشته و چشم دیدن آنها را ندارد. برای همین خاطر است که هنری کیسینجر بارها گفته است «نمی‌توان به ایران اجازه داد رویای حکومت امپراتوری به منطقه‌ای را تحقق بخشد که برای سایر مردم دنیا بسیار اهمیت دارد.»همین سخن، استراتژی آمریکا را در قابل جمهوری اسلامی ایران روشن می‌کند.
مقابله با کشوری که با پیشینه تاریخی و فرهنگی غنی و اثبات شده، با آمیزه علوم اسلامی اکنون خاری در چشم آمریکا شده است چالشی را درست کرده است که حل آن برای کاخ سفید بسیار دشوار یا شاید هم محال است. اما تنها راه، پذیرش این واقعیت و حقیقت غیر قابل انکار است که ایران اسلامی پس رفتی نخواهد داشت و تنها راه این است که آمریکا وجود جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک کشور تأثیر گذار در همه زمینه‌ها بپذیرد و تن به شکست بزرگ خود در مقابل ملتی با اراده قوی بدهد که با حکومت ولایی خود توانسته است هیمنه آمریکا را در هم بشکند.
رهبر انقلاب روز گذشته در دیدار اعضای جهاد دانشگاهی در باره ما می‌توانیم خاطرنشان کردند: با وجود تزریق روحیه خودباوری در سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اما همچنان ریشه فرهنگ غلط «ما نمی‌توانیم» قلع و قمع نشده است و متأسفانه هنوز عده‌ای در زمینه‌های مختلف، نگاه به بیگانگان و پیشرفت‌های علمی، سیاسی، نظامی و مادی آنها دارند.
برای این که ریشه تفکر «ما نمی‌توانیم» خشکیده شود چه باید کرد؟ نقشه راه مقابله با این تفکر هم از سوی رهبر معظم انقلاب تدبیر شده است که اگر همگان به ویژه مسئولان به آن توجه داشته باشند می‌توان به راحتی این ریشه سست شده را برچید. مدیریت جهادی همراه با عزم ملی. این مدیریت سال‌هاست که در برخی نهادها و ارگان‌های انقلابی پیگیر‌ی و اجرایی شده است.
نمود واقعی آن در حوزه دفاعی و نظامی چه در سپاه و چه در ارتش جمهوری اسلامی ایران به خوبی دیده می‌شود و دستاوردهای آن باعث شده است که دشمنان هم به آن اعتراف کنند و حتی فکر حمله نظامی به ایران اسلامی را از سر بیرون کنند. همه دستاوردهای هسته‌ای، حوزه دفاعی، نظامی، موشکی، هوا فضا و راداری مرهون مدیریت جهادی است.
این اتفاق می‌تواند در حوزه‌ها و سازمان‌ها و صنایع دیگر هم بیفتد اما شرط آن عزم ملی و مدیریت جهادی است.
تأسف رهبر معظم انقلاب اسلامی به خاطر وجود عده‌ای که نگاه به بیگانگان و پیشرفت‌های علمی، سیاسی، نظامی و مادی آنها دارند، نشان می‌دهد که اینگونه افراد در بخش‌هایی هستند که تفکر خود را نهادینه کرده و مانعی بر سر راه «ما می‌توانیم» شده‌اند.
اکنون که رهبری نظام با همراهی مردم، عزم خود را برای تحقق پیشرفت‌های بزرگ جزم کرده‌اند، باید از ورود افرادی که استحاله شده‌اند، به عرصه‌های تأثیر گذار علمی جلوگیری کرد یا تفکر آنها را نسبت به انگیزه «ما نمی‌توانیم» تغییر داد.
اینگونه افراد همچنان با طرز تفکر رزم آراها زندگی می کنند و مانعی بر سر راه ما می‌توانیم هستند.

کد مطلب: 87615, مولف : محمد صفری