تا مسؤولان مشکلات را تقصیر یکدیگر می‌اندازند مشکلات ما حل نخواهد شد،
45 بازدید
تاریخ ارائه : 6/9/2014 9:41:00 AM
موضوع: علوم سیاسی

رحیم پور ازغدی:
برخی از یاران امام جرأت تکرار شعارهای ایشان را ندارند/ تا زمانی که مسؤولان مشکلات را به گردن هم می‌اندازند پیشرفت نمی‌کنیم خبرگزاری رسا ـ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر این که کسانی که سابقه انقلابی دارند و جزء یاران و شاگرادان امام بودند امروز جرأت نمی‌کنند شعارهای امام را تکرار کنند، گفت: رهبری هنوز حرفهایش همان حرف‌های ارزشی دهه اول انقلاب امام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران، با بیان این‌که بازار ما بازار مسلمین است و سوق المسلم نسبت به آن صدق می‌کند،‌ گفت: میان بازار مسلمین و بازار اسلامی تفاوت وجود دارد.

وی ادامه داد: در همه کشورهای اسلامی سوق المسلمین است اما بازار اسلامی صفاتی افزون بر این دارد که در تعاملات و خرید و فروش اگر رعایت نشود آن بازار اسلامی نیست.

رحیم پور ازغدی با اشاره به روایات بازار اسلامی را بازاری دانست که در آن دروغ نباشد و اظهار کرد: در بازار اسلامی نباید قسم خورد و چانه زد؛ بازار ما چنین ویژگی‌‌هایی را ندارد و فقط به عنوان حداقل فقهی بازار داریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ابعاد اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: اتکا به استعدادهای درون و مأیوس شدن از بیگانه بدون قطع رابطه با دشمن از ویژگی‌های حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است.

رحیم پور ازغدی با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) مبنی بر تیکه بر درون، گفت: اگر امید ما برای پیشرفت در تکیه به بیرون باشد قطعا ضربه می‌خوریم؛ تمام تکیه ما باید به خدا، درون، انگیزه‌ها و ظرفیت‌های درونی، اصلاح نظام درونی، تقویت تولید کنندگان، تقویت نظام توزیع باشد و اقتصاد را از دست دلال بازی، ربا خواری و و رانت‌ خواری باید خارج کنیم.

وی تجارت اسلامی را رساندن تولید به مصرف کننده دانست و ابراز کرد: اگر تولید و مصرف متناسب با تجارت اسلامی در جامعه باشد آن جامعه پیشرفت می‌کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نقشه‌های دشمنان در گذشته برای تضعیف روحیه خودباوری در کشور، خاطرنشان کرد: این تفکر که ما عقب مانده هستیم و باید بمانیم در گذشته سبب شد که روحیه متخصصان و مدیران ما از بین برود.

وی تأکید کرد: امام خمینی(ره) فرمودند: تنها یک راه ما را نجات می‌دهد و آن این است که تصمیم بگیریم در همه رشته‌ها جلو بزنیم و در دنیا جزء کشورهای نخست باشیم و این با راحت طلبی به دست نمی‌آید.

رحیم پور ازغدی با بیان این‌که در گذشته شعار ما نمی توانیم در کشور وجود داشت،‌ گفت: فکر می‌کردیم باید همه چیز در غرب درست شود و تا غربی‌ها نخواهند مشکلات ما حل نمی‌شود؛ چنین تفکری در گذشته در کشور حاکم بود و متخصصان ما را در همه عرصه‌ها تحقیر می‌کردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) می‌فرمودند: بیشتر کسانی که در دانشگاه شاهنشاهی زیر نظر آمریکا و انگلیس بزرگ شده‌اند گرچه برخی متدین بودند اما اعتقاد داشتند که ایران باید زیر نظر کشورهای غربی باشد و نمی‌تواند خود را اداره کند.

رحیم پور ازغدی با اشاره به بیانات امام خمینی(ره) مبنی بر این‌که باید مراقب به ظاهر انقلابی‌ها و لیبرال‌ها بود، ابراز کرد:‌ نباید خیانت‌های آنها فراموش شود و نباید به حکومت برگردند چون آنها به چیزی جز رفتن به سوی آمریکا فکر نمی‌کنند و جز حرف و ادعا هنری ندارند؛ کشور در دست این‌ها بوده و دیدیم چه کردند، ما چوب اعتماد به لیبرال‌ها را می‌خوریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این‌که برخی اعتقاد داشتند که اقتصاد کشور درست نمی‌شود مگر این که در چارچوب غرب قرار بگیریم، افزود: امام خمینی(ره) با این تفکر مقابله می‌کردند و می‌فرمودند بدانید زیر سایه دشمن پیشرفت حاصل نمی‌شود.

وی با تأکید بر این که کسانی که سابقه انقلابی دارند و جزء یاران و شاگرادان امام بودند امروز جرأت نمی‌کنند شعارهای امام را تکرار کنند، اظهار کرد: اما رهبری هنوز حرفهایش همان حرف‌های دهه اول انقلاب امام است.

رحیم پور ازغدی با اشاره به یکی از دیدارهای اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کرد: به رهبری گفتم وقتی امام بود انقلاب منهای امام را می‌ترسیدیم تصور کنیم و دل ما با رفتن امام خالی شد و فکر می کردیم انقلاب اسلامی با این ظرفیت عظیم و جهانی آن تمام می‌شود اما فقط مدیریت و نظام اسلامی حفظ می‌شود و این نگرانی بعد از شما نیز وجود دارد، رهبری فرمودند: همان خدایی که پس از امام انقلاب را پیش برد بهتر از من را خواهد آورد؛ این انقلاب دست ما نیست، دست خدا است و هیچ کسی در انقلاب کاره‌ای نیست و به دست خدا اداره می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: بعد از امام حرف‌های رهبری و مواضع ایشان همان حرف های امام است در حالی که کسانی که سابقه خدمت داشتند حرف‌های امام را تکرار نمی‌کنند و شاید اعتقادی هم به آن ندارند.

وی با تأکید بر این‌که تمام پیشرفت‌های ما در تحریم بوده است، گفت: در دوران تحریم همه دروازه‌های علم و فناوری به روی ما بسته شد؛ خطرات اصلی ما ضعف‌هایی است که خودمان داریم.

عضو شورای علی انقلاب فرهنگی گرایش به دنیا گرایی را یکی از خطرات بزرگ دانست و اظهار کرد: وقتی مسؤولان ما خود را رها کردند و گرایش به دنیا و اشرافیگری پیدا کردند مردم نیز به دنبال آنها خواهند رفت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بر ضرورت پرهیز از اسراف و مصرف زدگی تأکید کرد و گفت‌: متأسفانه فرهنگ اسراف و مصرف گرایی در جامعه ما وجود دارد.

وی با اشاره به بیانات رهبری مبنی بر این‌که پیشرفت‌های مادی ما از پیشرفت‌های معنوی بیشتر شده است، ابراز کرد: ما به اندازه پیشرفت‌های علمی پیشرفت اخلاقی نداشته‌ایم و از تزکیه اخلاقی خود عقب مانده‌ایم.

رحیم پور ازغدی با بیان این‌که تا مسؤولان مشکلات را تقصیر یکدیگر می‌اندازند مشکلات ما حل نخواهد شد، ابراز کرد: رهبری فرمودند: نباید سرگرم مسائل فرعی شویم و فریب لبخند و وعده‌های دشمن را بخوریم آنها بدون هیچ دغدغه ای وعده می‌شکنند و دروغ می‌گویند./927/202/ع

/ پايان خبر /