رؤسا کارمندان سحرخیز را ترجیح می‌دهند
49 بازدید
تاریخ ارائه : 5/20/2014 7:39:00 AM
موضوع: مدیریت

 سحر خیز باش تا کامروا شوی      مولای متقیان فرمودند در کسب روزی از  صبحگاهان زود استفاده کنید  ........اکثر تنبلها صبحها دیر سر کار می روند ....... اکثرآدمهای موفق سحر خیز و در انجام در اول صبح جدی ترندرؤسا کارمندان سحرخیز را ترجیح می‌دهند محققان هشدار دادند ساعات کار انعطاف‌پذیر شرکت‌ها شاید چندان هم انعطاف‌پذیر به نظر نرسند و به از دست‌دادن شغل کارمندان منجر شود.به گزارش ایسنا، بر اساس مطالعه جدید، مدیران روی زود رسیدن کارمندان به سر کار تعصب دارند و کارکنانی را ترجیح می‌دهند که علیرغم ساعات انعطاف‌پذیر شغلی در شرکت‌ها زود به سر کار می‌رسند.
ساعت انعطاف‌پذیر در بسیاری از شرکت‌های بزرگ معمول است و گوگل به بسیاری از کارمندانش اجازه داده که خود، ساعت کاری‌شان را تعیین کنند در حالی که کارمندان مایکروسافت می‌توانند زمان شروع کارشان را بین ساعت‌های 9 و 11 صبح تعیین کنند.

کریستوفر بارنز از دانشگاه واشنگتن و رهبر تیم مطالعاتی این موضوع را بررسی کرد که آیا کارمندان همان طور که ادعا می‌شود مجاز به داشتن ساعات کاری انعطاف‌پذیر هستند یا خیر.

تیم تحقیقاتی نخست با پرسش از 120 نفر دریافت مردم به طور متوسط بین زود رسیدن به سر کار و داشتن وجدان کاری ارتباط طبیعی و ضمنی برقرار می‌کنند. این فرضیه مورد آزمایش قرار گرفت که بر اساس آن، رتبه‌بندی‌کردن وجدان‌داشتن و عملکرد کارمندان توسط مدیران، با شروع ساعت کار یک کارمند تعیین می‌شد.
در بین 149 رابطه رئیس-کارمند موردبررسی، کارمندانی که کارشان را زود آغاز می‌کردند توسط مدیران خود، باوجدان‌تر ارزیابی شدند و نمره عملکرد بالاتری دریافت کردند. محققان سپس آزمایشی را در آزمایشگاه برای آزمودن این نظریه طراحی کردند.

در این مطالعه، شرکت‌کنندگانی که نقش رئیس را بازی می‌کردند، نمره بالاتری را به وجدان کاری و عملکرد کارمندانی دادند که ساعات کارشان از هفت صبح تا سه بعد از ظهر بود در حالی که کارمندانی که ساعت کارشان بین 11 صبح و هفت بعدازظهر بود، نمره پایین‌تری دریافت کردند.

محققان حاضر در این پروژه معتقدند، با این حال مدیران باید به این نکته توجه داشته باشند افرادی که از ساعت کار انعطاف‌پذیر برای آغاز دیرهنگام روزشان استفاده می‌کنند لزوما تنبل‌تر از کارمندان سحرخیزشان نیستند.کلمات کليدی: رئيس،کارمندان،سحرخیزي،كارمند،روسا