در کجای اسلام آمده دانشگاه‌های جمهوری اسلامی مختلط باشد
49 بازدید
تاریخ ارائه : 3/17/2014 5:56:00 PM
موضوع: جامعه شناسی

  هشدار امام جمعه موقت اصفهان به نفوذ فرهنگ غربی 

  غرب با تولید فیلم‌های مبتذل، تجرد گرایی را جامعه ترویج می‌کند این مسائل منجر به بی‌اخلاقی، بی اعتمادی، رشوه و... در جامعه شده است. 

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی رهبر، در گفتگو با خبرنگار حوزه در اصفهان با اشاره به منویات رهبری در خصوص اصلاح سبک زندگی، اظهار داشت: تهاجم فرهنگی در رژیم‌های طاغوتی برای تغییر فرهنگ و سیاست اسلامی اجرا می شد که با هوشیاری مردم هرگز این برنامه ها به مرحله اجرا نرسید.

وی با بیان اینکه سال‌های زیادی بیگانگان بر ما تسلط داشته و فرهنگ و سبک زندگی خود را بر ما تحمیل کردند، افزود: امروز رسانه‌های غربی و ماهواره ها به صورت مداوم فرهنگ مبتذل و حتی طلاق را برای جامعه ما ترویج می‌کنند.

*سبک زندگی غربی عامل بی اخلاقی

نماینده سابق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که متأسفانه سبک معماری، روابط خانواده، پوشش، تفکرات و فرهنگ غربی در همه ابعاد به جامعه ما القا شده است، تصریح کرد: غرب با تولید فیلم‌های مبتذل، تجرد گرایی را در جامعه ترویج می‌کند، این مسائل منجر به بی‌اخلاقی، بی اعتمادی، رشوه و... در جامعه شده است.

امام جمعه موقت اصفهان در ادامه با انتقاد از وضعیت اشتغال در کشور، تشریح کرد: استفاده از کارمند زن در کشور به حدی رسیده با این که بسیاری از این مشاغل متناسب با کار مردان است ره‌آورد آن بی‌کاری مردان می‌باشد اما اولویت اشتغال با آنان است.

وی با تأکید بر اینکه باید به صورت جدی تر به این موضوع پرداخته و فرهنگ سازی شود، خاطرنشان کرد: باید در این مرحله عالمان دینی و فضلا، سبک زندگی اسلامی را در ابعاد مختلف بیان کنند.

*به سوی فرهنگ جاهلیت در حرکتیم

این استاد حوزه،  با بیان این‌که خداوند در قرآن وعده داده است روزی فرزندان را می رساند گفت: امروزه متاسفانه گاهی رفتارهای دوران جاهلیت چون سقط جنین در جامعه مشاهده می‌شود، که گناهی بزرگ است و ما برای برون رفت از این مشکلات نیازمند بازگشت به فرهنگ اصیل خود هستیم؛ اشرافی گری و تجمل‌گرایی، ازدواج جوانان و زندگی ما را با مشکل مواجه کرده است.

*انتقاد از اختلاط دختر و پسر در دانشگاه

وی در پایان با انتقاد از وضعیت دانشگاه ها ابراز کرد: در کجای اسلام آمده دانشگاه‌های جمهوری اسلامی مختلط باشد و از سوی دیگر به زنان و دختران جامعه ایرانی متذکر شویم که زن ایرانی پیش از اسلام هم چادر داشت و متاسفانه این سبک زندگی با ایرانیت و اسلامیت ما سنخیتی ندارد.

انتهای پیام/