عدم مراقبت باعث نفوذ و تسلط وهابیت، بر جامعه ما خواهد شد.
71 بازدید
تاریخ ارائه : 9/18/2013 9:37:00 AM
موضوع: تبلیغ

هشدار استاد انصاريان نسبت به نفوذ وهابيت در کشور   

ريس مرکز دارالعرفان شيعي گفت:وهابيت در حال نفوذ است و با پول هاي بادآورده عربستان سعودي، بهترين زمين ها و ساختمان ها را مالک شده و در صدد تغيير نظام جمعيتي کشور و افزايش تعداد خود هستند.

به گزارش خبرگزاري حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمين حسين انصاريان در جمع زائران علي بن موسي الرضا(ع) در حرم مطهر اين امام همام(ع)، با اشاره به مشکلاتي که بر اثر بي‌ديني، دامن‌گير کشورهاي بسياري شده، اظهار داشت: علم هرگز نمي تواند جاي دين را بگيرد و علوم مادي به تنهايي نمي توانند عهده دار برپايي خيمه زندگي انسان باشند. امروز با وجود گسترش علم، شاهد جنگ، خونريزي، کشتار و بي رحمي در جهان هستيم.

اين استاد حوزه علميه با هشدار درمورد گسترش عقايد و افکار وهابيت، خطاب به مردم و مسئولين گفت: وهابيت در جامعه در حال نفوذ است و با پول هاي بادآورده عربستان سعودي بهترين زمين ها و ساختمان ها را مالک شده و در صدد تغيير نظام جمعيتي کشور و افزايش تعداد طرفداران خود هستند.

وي با بيان اين که "نفوذ وهابيت در کشور جدي است و برخي از مردم و مسئولان ما غافلند" تاکيد کرد: عدم مراقبت باعث نفوذ و تسلط وهابيت، بر جامعه ما خواهد شد.

رييس مرکز دارالعرفان شيعي يادآورشد: آمار امروز برخي از روستاها و شهرها که زمينه چنين تغييري را داشته اند، در مقايسه با قبل، اين مطلب را صراحتاً هشدار ميدهد که وهابيت، خطري جدي براي کشور و جوانان و جامعه ما است.

حجت الاسلام والمسلمين انصاريان درمورد نفوذ فرهنگي اين فرقه ضاله تصريح کرد: نمونه هاي بسياري از اين موضوع در طول تاريخ داريم، همانند "تسلط صهيونيست هاي اروپايي از طريق همين روش در فلسطين" که با خريد زمين هاي مرغوب با چند برابر قيمت، بخش وسيعي از اين سرزمين را مالک شده اند.

وي اضافه کرد: نفوذ فرهنگي وهابيت از طريق عوامل دست نشانده داخل کشور و فرستادن مبلغان بسياري به جنوب تا شمال ايران، مطلبي محسوس است که برخي گوش و چشم خود را بر آن بسته اند و يا در خواب غفلتند.

اين استاد اخلاق با بيان اينکه "شيعه غيرتمند و متعصب واقعي که عقايد او ريشه در قرآن و علوم آل الله دارد در هيچ زماني گرايش به هيچ فرقه اي نداشته است"، علت برخي از تغييرات جمعيتي مذکور را ناشي از فقر مادي توصيف کرده و گفت: نکته  قابل توجه اين است که بخشي از نفوذ وهابيت، به موضوع فرهنگي ارتباطي ندارد بلکه با حربه مادي و تطميع قشر ضعيف، کار تبليغي و ترويجي خود را انجام مي دهد که براي رفع اين معضل، تدبير جدي مسئولان کشور را مي طلبد.

حجت الاسلام والمسلمين انصاريان در پايان "تقويت مباني ديني و اعتقادي در بين اقشار مختلف" و "ارائه مباحث ناب شيعي به زبان روز" را از جمله ضرورتهاي امروز ايران اسلامي برشمردند.