فر هنگ پاچه خواری
35 بازدید
تاریخ ارائه : 8/2/2013 11:42:00 PM
موضوع: علوم تربیتی

 داخلی صفحه اجتماعی آرشيو يادداشتتوصيه به ديگران کد مطلب: 193431آفتی كه رئيس جمهور و مسئولان را تهديد مي كندبخش تعاملی الف - حميد نجفاشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۵ما اساسا مردم دم دمي مزاجي هستيم. صبح زنده باد مي گوئيم و شب مرده باد. يك روز يك نفر را عامل همه بدختي ها. مي دانيم و فردايش هم او را عامل تمام موفقيتها. يكي را از شمر بدتر مي پنداريم و ديگري را تا عرش بالا مي بريم.

فر هنگ پاچه خواري و تملق را تا مر حله توهم و رساندن طرف مقابل به ديوانگي ادامه مي دهيم ,نه ترسي از خدا داريم و نه به عواقب كار مان فكر مي كنيم.

منافع شخصي هميشه جزو اولويتهاي اول ماست در اين راه هميشه براي ما هدف وسيله را توجيه مي كند.

ما معمولا دو دسته هستيم يا اگاه كه اساسا اهل كرنش نيستيم يا نا اگاه نسبي كه براي جبران بخشي از كمبودها مجبور به كرنش و پاچه خواري هستيم.

مديران و روسا هم به افراد نوع دوم بيشتر علاقمند هستند چرا كه اولا خود پيشترو بيشتر از همين گروه هستند و ثانيا اين افراد نه اهل انتقاد هستند و نه اساسا آگاه از چيزي كه در رابطه با آن اظهار نظر كنند.

اين افراد متملق با تعريف و تمجيد هاي نا درست بعضي وقتها طرف مقابل را تا استانه توهم و ديوانگي پيش مي برند.

اين افراد معمولا با احاطه كردن كامل فرد بتدريج او را از محيط واقعي جامعه دور مي كنند و او را در فضاي مجازي و رويايي و البته شيرين تحت نظر خود فرو مي برند تا جائي كه فرد كم كم دچار بيماري توهم و خود بزرگ بيني كاذب مي شود.

در اين مرحله خود فرد چيز هايي را مي بيند كه بقيه نمي بينند. طي اين سالها نمونه هاي بيشماري از اين حالتها را در بيان و حر كات بعضي از مسئولان شاهد بوده ايم. ما به طور قطع مسئول اصلي و اوليه بيماري توهم بين مسئولان هستيم.

بهتر است از زير بار اين مسئوليت سنگين شانه خالي نكنيم بيا ئيم به كمك هم اين رذيلت اخلاقي را كنار بگذاريم. ما بايد بدانيم كه صد مه اصلي تصميمات غلط يك مسئول متوهم به خود ما باز مي گردد.

همه ما كم و بيش داستان تعاريف اقاي فخر الدين حجازي و برخورد قاطعانه حضرت امام (ره) را به ياد داريم

به هر حال هشدار اين حقير به عنوان يك دوست بيشتر به دليل واگيردار بودن اين بيماري است. بيماري خطر ناكي كه در حقيقت ويروس ان از طريق همين افراد كرنش كننده به شخص مقابل سرايت مي كند.

پس دوستانه مي گويم كه براي مبتلا نشدن به اين بيماري بايد همگي بويژه رئيس جمهور تا انجا كه مي توانند از اين جماعت دوري كند و يا حداقل گفته هاي انان را زياد جدي نگيرد.