نصب یک ‌آیه قرآن در ورودی دانشکده حقوق دانشگاه‌ هاروارد
30 بازدید
تاریخ ارائه : 1/19/2013 10:50:00 AM
موضوع: حقوق

 

 نصب یک ‌آیه قرآن در ورودی دانشکده حقوق دانشگاه‌ هاروارد

مسئولان دانشگاه هاروارد پس از آنکه آیه‌ 135 سوره مبارکه نساء را «بی نظیرترین تعریف درباره عدالت در تمام طول تاریخ» اعلام کردند تصمیم گرفتند ترجمه انگلیسی آن را روی ورودی اصلی دانشکده حقوق این دانشگاه نصب کنند. 

 به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ اگرچه برخی رسانه های غربی تلاش می کنند تعالیم و تاکیدات اسلام را بر خلاف حقوق بشر جلوه دهند اما بسیاری از محققان با بررسی آموزه های کاملترین دین الهی، اعتراف کرده اند که نکات مهمی در این بین نهفته است که آخرین تعریف در این زمینه را می توان در دانشگاه هاروارد آمریکا دید.

 اکنون مسئولان دانشگاه هاروارد ترجمه انگلیسی آیه‌ 135 سوره مبارکه «نساء» را روی دیوار ورودی اصلی دانشکده حقوق خود نصب کرده اند. این کار پس از آن صورت گرفت که مدیران این دانشکده مضمون این آیه درباره عدالت را در طول تمام تاریخ بی نظیر دانستند.

 این آیه شریفه می‌ فرماید: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُونُوا قوَّامینَ بِالقِسطِ شُهَدَاء لِلّهِ وَلَو عَلَى أَنفُسِکُمْ أَوِ الوَالِدَینِ وَالأَقْرَبِینَ إِن یَکُنْ غَنیًّا أَوْ فَقیرًا فَاللّهُ أَولى بِهِمَا فَلاَ تَتَّبِعُوا الهَوَى أَن تَعْدِلُوا وَإِن تَلوُوا أَوْ تُعرِضُوا فَإِنَّ اللّهَ کانَ بِمَا تَعمَلُونَ خَبیرًا» یعنی: « اى کسانى که ایمان آورده‏‌ اید پیوسته به عدالت قیام کنید و براى خدا گواهى دهید هر چند به ضرر خودتان یا پدر و مادر و خویشاوندان [شما] باشد اگر [یکى از دو طرف دعوا] توانگر یا نیازمند باشد باز خدا به آن دو [از شما] سزاوارتر است، پس از پى هوس نروید که [در نتیجه از حق] عدول کنید و اگر به انحراف گرایید یا اعراض نمایید، قطعاً خدا به آنچه انجام می ‌دهید، آگاه است».


دانشگاه هاروارد در سال 1636 در «ایالت ماساچوست» آمریکا تأسیس شد و علاوه بر آنکه قدیمی ‌ترین مؤسسه آموزش عالی در آمریکا محسوب می شود معمولاً به لحاظ علمی نیز در رتبه اول دانشگاههای جهان قرار دارد.

 

...............
پایان پیام/ 218