کارنامه پر افتخارش همواره حمایت از رضا خان قلدر و انگلیسی دیده می شود درس انقلاب اسلامی رو استادی می کنه!
39 بازدید
تاریخ ارائه : 12/9/2012 11:01:00 AM
موضوع: علوم سیاسی

بهانه این پست بر می گرده به دو هفته پیشِ زمانی که برای گرفتن منابع جدید آزمون کارشناسی ارشد یه سری به دانشکده علوم سیاسی دانشگاه تهران زدم.

پس از گرفتن منابع نگاهم به تابلویی خورد که بر روی اون اسامی اساتید به تفکیک دروسشان و زمان تدریس اونها بر می گشت؛ در این بین دانشجویان جدید الورود علم سیاست شور و حالی داشتند چراکه سال اول دانشگاهشان بود و خلاصه...

با دقیق تر شدن نگاهم به اسامی اساتید روی تابلو لیستی از اساتید که ۴ سال از اندیشه های ناب سکولار! آنها یا به صورت حضوری یا از روی کتاب هایشان استفاده کرده بودم رو دیدم.

اما در این بین نکته که بیش از همه آزارم داد دیدن اسم دو تن از اساتید جان فدا در راه آرمانهای لیبرال و سکولاریسم بود- که سال ها است به صورت انحصاری این دروس را همانند دیگر دوستانشان در دانشگاه تهران و بقیه دانشگاه ها ی مهم درس می دهند-؛ یکی از اون ها اصول روابط بین الملل تدریس می کرد و می کنه و دیگری که در کارنامه پر افتخارش همواره حمایت از رضا خان قلدر و انگلیسی دیده می شود درس انقلاب اسلامی رو استادی می کنه!

به هر تقدیر با این اتقاق برای چند لحظه ای یاد دوران تحصیلم افتادم که در همون ابتدا سال در یکی از کتب درسی ام- که البته هنوز جز منابع مهم رشته علوم سیاسی است- «سیاستی که قرار عین دیانت ما باشه» بهم اینگونه تفیم شد" سیاست یعنی دانستن اینکه چه کسی میبرد؟ چه می برد؟ چه موقع می برد؟ چگونه می برد و چرا می برد..."

و یا در بافته های ذهنی یکی دیگر از همین اساتید غربگرا؛ انقلاب اسلامی و به تبع آن جمهوری اسلامی که به تعبیر روح خدا حضرت امام روح الله(ره) آمده است تا زمینه ساز ظهور حکومت جهانی حضرت صاحب (عج) باشد" ریز قدرت" معرفی می شود.

این نمونه ها تنها نماینگر بخش کوچکی از وخامت حال و روز علوم انسانی و برخی اساتیدش از گذشته تاکنون در کشورمان بوده و هست و اگر نبود مطالبه گری چند ساله رهبر عزیز انقلاب درباره لزوم علوم انسانی با مختصات اسلامی و بومی آن و تا حدودی تلاش دولت دهم در این زمینه، خدا می دانست وضعیت چه می شد و به کجا می رفتیم؟

 


**همین مطلب درِ مشرق، راهبرد نیوز، رجا و عصر امروز ضمنا خواندن این دو مطلب را هم پیشنهاد می کنم؛ آدرس غلط به خبرنگاران ایرانی و فراکسیون انقلاب اسلامی؛ رویشی برای کارآمدی اصولگرایان مجلس/

 

+ نوشته شده در دوشنبه 19 مهر1389ساعت 16:25 توسط عباس کلآهدوز | GetBC(54); 24 نظر