خدايا! به داد اين ملت از دست بعضي مسئولان دنياپرستي که به ناحق در بعضي موقعيت ها جا گرفته اند، برس.
22 بازدید
تاریخ ارائه : 6/16/2012 12:36:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان
خدايا از دست برخی مسئولان دنياپرست به داد ملت برس/ مرحبا به غيرت نيروي انتظامي دلاور
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۳۰
۷ نظر ۷ نظر
امام جمعه مشهد از صدور مجوز براي پخش مسابقات فوتبال يورو ۲۰۱۲ در سينماها به شدت انتقاد کرد.
به گزارش جهان به نقل از «خراسان رضوي»، آيت ا... سيداحمد علم الهدي روز گذشته در خطبه هاي نماز جمعه مشهد مقدس که در رواق امام خميني(ره) و ديگر اماکن متبرکه حرم مطهر امام علي بن موسي الرضا(ع) برگزار شد، با بيان اين که دشمن مي خواهد مقاومت ما را از راه هاي مختلف همچون تحريم، حصر اقتصادي و ايجاد تنگنا بشکند، افزود: اين مردم، مردمي هستند که ۳۳ سال همه مشکلات را پشت سر گذاشتند. بدن تکه تکه فرزندانشان را از جبهه آوردند، مادر شهيد لبخند زد و پدر شهيد حاضر نشد پيراهن مشکي به تن کند.

وي با اشاره به اين که دشمنان، مردم ما را مي شناسند و مگر مي توانند مقاومت را بشکنند، ادامه داد: آنان براي اين که بتوانند اين مقاومت را در هم بشکنند، مي خواهند فحشا را در اين کشور توسعه دهند و در حال توسعه بي بند و باري هستند.

امام جمعه مشهد تصريح کرد: خدايا! به داد اين ملت از دست بعضي مسئولان دنياپرستي که به ناحق در بعضي موقعيت ها جا گرفته اند، برس.

وي افزود: شما ببينيد براي سينمايي که حالا مردم به دليل فيلم هاي ضد  اخلاقي آن به سينما نمي روند و سينمادار ورشکسته شده، براي پخش ورزش يورو ۲۰۱۲ مجوز صادر  مي کنند تا زن و مرد بروند آنجا، دختر و پسر به هم بلولند و هورا بکشند. دشمن از اين راه وارد شده است و مي خواهد مقاومت ما را بشکند.

آيت ا... علم الهدي ادامه داد: يک عده افراد ناآگاه نيز در راس بعضي مسئوليت ها قرار گرفته اند، يک ژست اباحي گري و بي بند و باري به خود گرفته اند و خيال مي کنند با اين ژست بي بند و باري، جريان لائيک و بي دين اين کشور به آنان وابسته مي شود. مرحبا به غيرت نيروي انتظامي دلاور که به عنوان اداره اماکن نيروي انتظامي، جلوي سينماهاي تهران را گرفت و اعلام کرد که نمي گذاريم اينجا مرکز فحشا بشود و اين غيرت مندي نيروي انتظامي بزرگ ترين نعمتي است که خدا به ما داده است.

وي افزود: با شهامت، مردانگي و غيرتي که نيروي انتظامي در برچيدن مراکز فساد و فحشا و از بين بردن جريان ناامني اخلاقي، بي بند و باري و بي حجابي انجام مي دهد، استکبار نيز در مقاومت شکني ما ناکام خواهد بود.امام جمعه مشهد در بخش ديگري از خطبه هاي نماز جمعه با عرض تسليت سالروز شهادت امام موسي کاظم(ع)، گفت: سيره سياسي پيغمبر(ص) و ائمه معصومان(ع) به ما خط راهبردي سياسي را آموزش مي دهد.

وي افزود: در سيره سياسي امام هفتم(ع)، به بعضي نقاط برخورد مي کنيم که به عنوان يک درس روشن، خط سياسي ما را در موقعيت خاص امروز زندگاني مان در بستر سياست بين الملل و سياست جهاني مشخص مي کند.

آيت ا... علم الهدي ادامه داد: يکي از نقاط برجسته آموزش سياسي سيره حضرت امام موسي بن جعفر(ع)، مسئله مقاومت در عين پيشرفت است و اين ويژگي دقيقا در سيره اين امام همام مشخص بوده است.

وي با تشريح چگونگي دستگيرشدن حضرت امام موسي کاظم(ع) توسط هارون خليفه وقت، گفت: امام موسي کاظم (ع) ۱۴سال در زندان در زير شکنجه دستگاه هاروني بودند و آنچه در مقاومت امام موسي بن جعفر(ع) براي ما بسيار قابل توجه است، مقاومت در برابر توطئه و مقاومت در عين پيشرفت است.

آيت ا... علم الهدي بااشاره به مراسم تشييع پيکر مطهر حضرت امام موسي کاظم (ع) و آزاد اعلام کردن شرکت در اين مراسم از سوي «سليمان بن جعفر»، افزود: مورخان نوشته اند که در مراسم تشييع پيکر مطهر حضرت امام موسي بن جعفر (ع) در بغداد، حدود يک ميليون و ۵۰۰هزار نفر شرکت کردند که اين رقم در آن زمان زياد است.

وي با بيان اين که با مقاومت حضرت امام موسي کاظم (ع) مذهب شيعه گسترش يافت، ادامه داد: مقاومت امام هفتم (ع)، دستگاه عباسي را به زانو درآورد و کار را به جايي رساند که مامون نيز پس از هارون نتوانست خلافت را ادامه دهد، جز با آن شگرد شيطاني که براي امام رضا(ع) پيش آورد اما حضرت رضا(ع) شگرد او را خنثي فرمود.

امام جمعه مشهد تصريح کرد: امروز دنياي استکبار در مسئله مقاومت ما، به دليل اين که آميخته با پيشرفت است، اين قدر مستاصل شده است.

وي افزود: اگر ما پس از ۳۳سال که در برابر آمريکا و استکبار مقاومت کرديم، امروز يک ملت بدبخت،عقب افتاده، محتاج و نيازمند به علم، دانش و فناوري آن ها بوديم، آمريکا اين قدر با ما نمي جنگيد و مبارزه نمي کرد. آيت ا...علم الهدي ادامه داد: اين ها دارند مي بينند که دنيا در حال تماشاي ماست که ۳۳سال مقابل استکبار مقاومت کرديم و امروز در عرصه توسعه دانش و فناوري ، همپاي کشورهاي پيشرفته دنيا قرارگرفته ايم.

وي خطاب به مسئولان و مردم اظهار داشت: بايد بدانيم آمريکا و استکبار مي خواهند جلوي پيشرفت ما را بگيرند و مقاومت ما را در هم بشکنند.

خطيب نماز جمعه مشهد افزود: دشمن براي جلوگيري از پيشرفت ما تا اينجا پيش رفته که در حال اجراي جنايتي در روي کره زمين است که در تاريخ بشريت بي سابقه بوده و آن جنايت دانشمندکُشي و عالم کُشي است.

وي ادامه داد: مرحبا بر غيرت، حميت و مردانگي سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت غيور اطلاعات که عناصر جاسوس دشمن را شناسايي کردند و آن ها را به جزاي خود مي رسانند و دانشمندکُشي و عالم کُشي به وسيله آمريکا و اسرائيل را در اين مملکت از بين خواهند برد.

آيت ا... علم الهدي با اشاره به مذاکرات ۱+۵ با ايران، گفت: يک روز در ترکيه، يک روز در بغداد و دو روز ديگر هم در مسکو، همه اينها براي اين است که جلوي پيشرفت ما را بگيرند.

وي افزود: آن روزي که امام (ره) اين انقلاب را به پيروزي رساندند، دکتر جليلي و دکتر باقري (دبير و معاون شوراي عالي امنيت ملي) در بستر اين انقلاب با تربيت امام (ره) به گونه اي بزرگ شدند که امروز مقابل دنيا بايستند و عزت اين نظام و عظمت اين انقلاب را تضمين کنند و دشمن را در پاي ميز مذاکره به زانو درآورند؛ دو بچه شيعه اي که براي اقامه نماز اول وقت، نمايندگان ۵ کشور بزرگ دنيا را پشت در اتاق معطل نگه مي دارند. ببينيد که اگر فرزندان ما به دنبال دين بروند، چگونه دنيا را تکان مي دهند. سخنران پيش از خطبه هاي نماز جمعه روز گذشته مشهد، مهدي چمران رئيس شوراي اسلامي شهر تهران و رئيس شوراي عالي استان ها بود.
Share/Save/Bookmark
  کد مطلب : 228654  
۱۳۹۱-۰۳-۲۷ ۱۱:۲۳:۳۵
     
سینمای اختصاصی زنان رو نمی دونم داریم یا نه ولی پارک و کافی شاپو شنیدم مثل پارک آزادگان در سه راه افسریه که مخصوص زنان یه پارک داره

۱۳۹۱-۰۳-۲۷ ۱۱:۰۴:۵۰
     
دوست داریم حضرت آیت الله علم الهدی را همیشه انقلابی ببینیم.

۱۳۹۱-۰۳-۲۷ ۱۱:۰۱:۲۷
     
باسلام
جهت اطلاع علمای اعلام و مسئولین محترم
عدم نظارت صحیح بر مراکز اداری خصوصا شهرداری ها که بیشترین ظلم را به ملت روا می دارند، کاغذ بازی در بالاترین سطح خود قرار دارد، همچنین گزینشها با روابط آن هم از طبقه اشراف که هیچ پایبندی به موازین دینی ندارند، در بانکها و ادارات، این موضوعات نمونه ای است از خروار بی نزاکتی اداری که بایستی به داد این ملت رسید و الا چند سال دیگر نمی توان جلو بی مبالاتی ها را گرفت.

۱۳۹۱-۰۳-۲۷ ۱۰:۲۰:۰۷
     
خدايا از دست برخی مسئولان دنياپرست به داد ملت برس

۱۳۹۱-۰۳-۲۷ ۱۰:۱۹:۴۸
     
می شود از اختلاط زن و مرد جلو گیری کرد. برخی از سینماها برای آقایان و برخی دیگر برای خانم ها و برخی هم خانوادگی. چرا مسئولین فکرشان به این چیزها نمی رسد چرا همیشه زن ها را از داشتن سینمای اختصاصی، پارک اختصاصی و ... محروم کرده اند

۱۳۹۱-۰۳-۲۷ ۰۹:۵۹:۵۰
     
چه عجب آقای علم الهدی به سخن اومدند ؟ در این دوسه ماه اخیر و در جریان انتخابات خبری از ایشون نبود ؟ ریخت و پاشهای شهرداری و.... گفته بودند چیزی نگن؟ وقتی که شما که آیت الله هستید محافظه کاری میکنیدو برای اینکه جامعه روحانیت نظری داده هرچند نادرست دم بر نمیارید!حالا میخواین در همه جا افراد لایق باشن! اونجاکه اونجاست و همه مجتهد این همه داستان چرا به بقیه گیر میدیداز خود شروع کنید در سیره امام کاظم (ع) نیست ؟

۱۳۹۱-۰۳-۲۷ ۰۹:۵۵:۴۴
     
سخن بجایی است ولی به برخی باید شنواند.