لذت می‌بریم که بگوییم درس خارج می‌رویم و لذت نمی‌بریم که بگوییم درس نهج البلاغه می‌رویم که این بافت فکری باید عوض شود
34 بازدید
تاریخ ارائه : 6/15/2012 12:48:00 PM
موضوع: الهیات و معارف اسلامی

 

 

 

10سال درس مرجع رفتيم اما قرآن بلدنيستيم

24 خرداد 1391 ساعت 18:46

رييس ستاد اقامه نماز با تاكيد بر مباحث تفسير ميان طلاب و مبلغان گفت: قرآن بايد از مهجوريت خارج شود.


به گزارش جهان به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام محسن قرائتي در اردوی فرهنگی آموزشی مبلغان قرآنی با بيان اين‌كه «در خصوص قرآن كوتاهي كرده‌ايم» تصريح كرد: برهمين اساس بايد استغفار كنيم و تصميم بگيريم كه روزي يك تا سه ساعت را به مباحث تفسير بپردازيم.

وي افزود: اگر به طلبه‌اي گفتند چه مي‌خواني بايد بگويد مباحثه تفسير و نهج البلاغه دارم و البته درس علما هم مي‌روم. بايد اول به سراغ حضرت علي(ع) و سپس مراجع تقليد برود. گير ما اين است كه درس مراجع تقليد را 10 سال رفته‌ايم ولي قرآن بلد نيستيم.

رييس ستاد اقامه نماز ادامه داد: لذت مي‌بريم كه بگوييم درس خارج مي‌رويم و لذت نمي‌بريم كه بگوييم درس نهج البلاغه مي‌رويم كه اين بافت فكري بايد عوض شود زيرا شرك به معناي واقعي اين است كه كسي عزت را نه از اميرالمومنين و از خداي علي كه از كفايه بخواهد.

وي خطاب به مبلغان بيان كرد: نيت بايد اين باشد كه قرآن را از مهجوريت در بياوريد و تبليغ را جدي بگيريد زيرا تبليغ براي امرار معاش نيست.

قرائتي با بيان اين‌كه «از تعطيلات حوزه 27 جلد تفسير نمونه آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي نوشته شد» خاطرنشان كرد: هم اكنون به چند زبان تفسير نمونه ترجمه شده است و طلاب هم بايد توجه داشته باشند كه رحمت واقعي تبليغ دين است و در تبليغ دين بايد تلاش كنند تا قرآن را از مهجوريت خارج كنند.

اردوي فرهنگي آموزشي مبلغان قرآني به همت دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم طي دو روز در دهكده فرهنگي فردوس وسف برگزار مي‌شود.


کد مطلب: 228376

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/vdcfecd0vw6d0ma.igiw.html

جهان نيوز

  http://www.jahannews.com