عفاف و حجاب
39 بازدید
تاریخ ارائه : 12/18/2012 10:00:00 AM
موضوع: جامعه شناسی

محمد تقی رهبر:

به عفاف و حجاب می رسند، می گویند بودجه نداریم؛ اما برای کیش ...  

در حوزه فیلم، هنر، تئاتر و دانشگاه در زمینه عفاف و حجاب و فرهنگ سازی چه کار کرده اند؟ تأکید دارند که بودجه گذاشته‌اند؛ بودجه سرمایه ملت است، چه فکر و اندیشه ای گذاشته اید؟ چه طرح نظارتی‌ داشته اید؟ حاکمیت مسئول امر به معروف و نهی از منکر است، ولی شماها چه کرده اید؟ آیا این وضعیت دانشگاه اسلامی است؟ این بی بندو باری ها و... نمی گوییم هم اینگونه هستند، ولی حتی یک مورد هم نباید داشته باشیم.

سرویس مجلس «تابناک» ـ خوشبختانه در دانش و تکنولوژی، حرکت‌های خوبی در کشور انجام شده، ولی از فرهنگ ناب اسلامی، آن گونه که باید حمایت لازم انجام نشده و در سالیان پس از انقلاب هم کار جدیدی صورت نگرفته است.

محمد تقی رهبر در گفت وگو با «تابناک» درباره انتقاد از عملکرد فرهنگی دولت گفت: اشکال کار این است که مسئولین فرهنگی، معمولا چندشغله اند و نمی توانند افکار خود را متمرکز کنند. مهندسی فرهنگی چگونه باید تدوین شود؟ جوانان تا چه اندازه آگاهی دارند؟ برای فردا چه فکری داریم؟ برای دانشگاه ها چه فکری کرده ایم؟ در بحث عفاف و حجاب چه کاری انجام شده است؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آغاز به کار این دولت اصولگرا، بر سر این موضوع با دولت مشکل داشته ایم، از همان روزی که گفتند مشکلمان موی دختران نیست و جلوی نیروی انتظامی را گرفتند. شش سال است این حرف‌ها را می زنیم. در جامعه فرهنگ بی بند و باری رواج یافته و در فیلم‌ها و جشنواره ها به گونه ای شده است که مردم می گویند چرا می گویید صهیونیستها بد هستند؟!

وی ادامه داد: در حوزه فیلم، هنر، تئاتر و دانشگاه در زمینه عفاف و حجاب و فرهنگ سازی چه کار کرده اند؟ تأکید دارند که بودجه گذاشته‌اند؛ بودجه سرمایه ملت است، چه فکر و اندیشه ای گذاشته اید؟ چه طرح نظارتی‌ داشته اید؟ حاکمیت مسئول امر به معروف و نهی از منکر است، ولی شماها چه کرده اید؟ آیا این وضعیت دانشگاه اسلامی است؟ این بی بندو باری ها و... نمی گوییم هم اینگونه اند اما حتی یک مورد هم نباید داشته باشیم.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس خاطرنشان کرد: مصوبه شورای انقلاب فرهنگی سال‌هاست که روی میز است و دستگاه اجرایی کاری نمی کند. قانون ساماندهی مد و لباس کرا ه در مجلس هفتم قانون شد، اجرا نمی کنند و می گویند: بودجه نداریم.

چرا برای مراسم کیش و جشن ایرانیان پول دارید؟ چرا برای رشوه هایی که به این و آن برای انتخابات آینده می دهند، پول دارید، ولی به محض آنکه به عفاف و حجاب می رسید، می گویید بودجه نداریم؟ این یعنی چه؟ یعنی اهتمام نیست، برنامه و تدبیر نیست. در خیابان ها اوضاع واقعا شرم آور است.

مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در اواخر دولت خاتمی به امر رهبری تدوین شد. پس از آن انتظار بود که در این دولت اجرا شود، ولی از آن زمان در دست این ها مانده است. رهبر انقلاب نیز به اجرای آن تأکید داشتند؛ اما حرف ایشان را این گونه روی زمین گذاشته اند.

این نماینده اصولگرای مجلس در ادامه گفت: می گویند کدام دولت به اندازه این دولت به بخش فرهنگی خدمت کرده است؛ شاید از نظر بودجه حرکت‌هایی شده است، اما تنها بودجه نیست. امور فرهنگی تدبیر، برنامه، مدیریت، جدیت و دلسوزی می خواهد تا این نسل را برای آینده بپرورانیم و میراث اسلام و انقلاب را به آنها بسپاریم.